Rodzice, tak jak i nauczyciele w szkole pragną nauczyć dzieci języka obcego w jak najwyższym stopniu. Zauważyć można, iż obecnie powszechnie i szczególnie często do szkół podstawowych wprowadzany jest język angielski. Nie ulega bowiem wątpliwości, iż to właśnie na znajomość tego języka istnieje szczególny nacisk. Maluchy jednak nie czują się pokrzywdzone, gdyż angielski słownictwo z reguły nie sprawia iż żadnej trudności i chętnie podejmują nowe wyzwania jeżeli chodzi o naukę kolejnych słówek. Dodatkowo istnieją sposoby domowe, a właściwie zamieszczone w internecie, które są doskonałym dodatkowym źródłem edukacji. Niewątpliwie w ostatnim czasie kursy online stały się bardzo popularne. Dzieje się tak dlatego, iż jest to sposób bardzo wygodny, gdyż można trenować swój język bez wychodzenia z domu, a także pod nadzorem rodziców. Później po opanowaniu podstawowego zakresu można zdecydować się na bajki angielskie, a także język angielski darmowe teksty, które są licznie udostępniane w internecie. Można bowiem znaleźć takie, które obejmują najprostsze słownictwo, a pod nimi zamieszczone są ćwiczenia sprawdzające znajomość tekstu i słówek. Przede wszystkim warto nakłonić dziecko do tego, aby się zniechęcało, tylko w razie niezrozumiałości sięgało po słownik angielski lub internetowy translator.