business-1198416-mJak przewidują eksperci od rynku pracy do przeszłości odeszły czasy kiedy to człowiek przez całe życie wykonywał tylko jeden zawód. Współcześni pracownicy muszą wykazać się sporą elastycznością jeśli chodzi o rynek pracy. Muszą być gotowi do tego by w swoim życiu zawód zmienić dwukrotnie a nawet trzykrotnie. Pytanie jednak brzmi jak, w jaki sposób zdobyć nowe umiejętności, nowy zawód. Odpowiedź jest prosta- poprzez szkolenia, kursy, staże czy studia podyplomowe. Jak się jednak okazuje

Polacy nie są gotowi do tego by zdobywać zupełnie nowe umiejętności. Wręcz przeciwnie, Polacy wykazują sporą niechęć jeśli chodzi o zdobywanie nowych umiejętności i podnoszenie swoich kwalifikacji. Według badań przeprowadzonych w 2011 okazało się, że ponad 60 % nie dokładało żadnych starań do tego by podnieść w jakikolwiek sposób swoje umiejętności. Po nowe szkolenia i kursy sięgają głównie Ci, którzy i tak mogą pochwalić się bardzo dobrym bo wyższym wykształceniem. Za szkolenia i wszelkiego rodzaju kursy coraz chętniej płacą również pracodawcy.