16Język angielski jest obecnie szlifowany bądź też uczony od podstaw przez wielu ludzi. Takie wnioski można wyciągnąć przede wszystkim na podstawie tego, jak dużym zainteresowaniem cieszą się szkoły językowe, powstałe w większości miast. Szkolenia odbywają się regularnie, a oznacza to, że wciąż nie brakuje chętnych do nauki. Wbrew pozorom, wcale nie są to jedynie dzieci, których rodzice posiadają ambicje i młodzież, przygotowująca się do matury.

Coraz częściej zauważa się, że język angielski przyciąga ludzi starszych, w średnim wieku. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że chcą oni podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. Wiąże się to także z obawą utraty pracy i zastąpieniem przez młodych, lepiej wykształconych pracowników. Jednak nie chodzi tutaj właśnie o to. Przede wszystkim język angielski daje większe możliwości uzyskania jakiegoś awansu, a taki fakt wyraźnie przemawia za ludźmi i jest czynnikiem zachęcającym do realizowania określonych kursów, mających pomóc w spełnianiu założeń. Dlatego też warto rozglądać się za kursami, ponieważ pewność jest taka, że ich nie brakuje i warto się o nie ubiegać, a także inwestować w swoją przyszłość, to znaczy zwiększanie kwalifikacji.