Polski rynek pracy bardzo mocno nastawiony jest na wszelkiego rodzaju usługi. Najwięcej pracy czeka zaś na tych, którzy chcą zajmować się sprzedażą. Wielu osobom wydaje się, że zawód sprzedawcy może wykonywać praktycznie każdy. Nic bardziej mylnego, trzeba wyróżniać się pewnymi cechami charakteru. Co więcej by zostać naprawdę dobrym sprzedawcą należy uczestniczyć w licznych szkoleniach oraz kursach służących podnoszeniu kwalifikacji. Niektóre szkolenia oraz kursy dedykowane sprzedawcom mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

W kursach dla handlowców duży nacisk kładzie się przede wszystkim na umiejętności miękkie. Mowa tu między innymi o tym jak komunikować się z klientem w jaki sposób użyć siły perswazji, nie obce są więc również elementy psychologii. Coraz więcej kursów i szkoleń ma też na celu przekazać nowoczesnych i aktualnych trendów w technice sprzedaży. Jeśli planujesz przez resztę swego życia zawodowego wykonywać zawód przedstawiciela to tego typu kursy i szkolenia mogą okazać się nieocenione w oczach pracodawcy.