Wielu pracowników pod wątpliwość poddaje sens dokształcania się i zdobywania nowych umiejętności. Szczególnie wtedy gdy sam pracodawca niechętnie daje swoje pieniądze na to by pracownicy uczestniczyli w szkoleniach. Z pewnością swój stosunek do szkoleń oraz dodatkowych kursów wielu pracowników zmieniło pod wpływem kryzysu finansowego. Okazało się wtedy, że nawet tytuł MBA nie chroni przed zwolnieniem z pracy. Nie można jednak zapominać o tym, że po pewnym czasie może czekać nas zmiana pracy. Wtedy zupełnie nowy pracodawca może docenić nasze starania.

Ponadto szkolenia dają nam bardzo cenne doświadczenie praktyczne, jakie z pewnością trudno zdobyć w trakcie studiów. Szkolenia i kursy zgodne z wykonywanym zawodem pozwolą być również na bieżąco ze wszystkim co nowym w zakresie naszej branży. Szkolenia i kursy pozwalają nadążyć za kolejnymi innowacjami i zmianami w obrębie naszego zawodu. Szkolenia i kursy pozwolą być również stale atrakcyjnymi na trudnym polskim rynku pracy, gdzie nowi kandydaci czekają na to by zająć miejsca starych.