Współczesna technologia pozwala nam dostęp do wielu urządzeń elektrycznych, które ułatwiają życie codziennie. Wśród nich jedną z najwyższych pozycji zajmują komputery, których każdy z nas używa na porządku dziennych – do pracy, szkoły, czy dla rozrywki. I prawdopodobnie niejedna osoba zastanawiała się, co tak naprawdę jest korzystniejsze: zakup i użytkowanie komputera stacjonarnego, czy laptopa? Odpowiedź nie należy do najłatwiejszych, bo oba urządzenia posiadają zarówno wady, jak i zalety.

Podstawową różnicą między komputerem stacjonarnym a laptopem, jest rozmiar. Potężne gabaryty tego pierwszego z pewnością działają na jego niekorzyść. Jest ciężki, składa się z licznych elementów i można z niego korzystać praktycznie tylko w jednym miejscu – przy biurku. Laptop zaś jest urządzeniem bardzo mobilnym. Nie stanowi żadnego problemu spakowanie go do torby i zabranie go ze sobą wszędzie, ponieważ jest niewielkich rozmiarów i waży zdecydowanie mniej niż standardowy komputer. Poza tym można z niego korzystać bez podłączenia do prądu, ponieważ funkcjonalna bateria pozwala na ok. 2 godzin pracy bez zasilacza.

Z drugiej jednak strony, jeżeli komuś zależy na dobrym i wydajnym sprzęcie, który będzie funkcjonował bez szwanku przez wiele lat, ten powinien wybrać komputer stacjonarny. Można zakupić dużo lepsze urządzenie, o zdecydowanie lepszych parametrach i mocy, wydając mniej pieniędzy niż na laptopa. Jest to bardzo dobra inwestycja. Komputer stacjonarny zawsze można naprawić, rozbudować, czy wymienić podzespoły na lepsze. Gdy żywot laptopa dobiega końca, użytkownik niewiele może z tym począć. Komputer stacjonarny zaś, jeśli tylko posiada się trochę środków pieniężnych w budżecie, może odżyć i działać przez następne lata jak zupełnie nowe urządzenie.

Warto więc zadać sobie przed zakupem podstawowe pytanie – do czego jest mi potrzebny komputer? Odpowiedź na nie pozwoli podjąć decyzję, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzi się laptop, czy urządzenie stacjonarne.

Napisz odpowiedź:

Musisz się zalogować żeby móc komentować.