image Studia to po prostu dalsze kształcenie się. Studia są bardzo podobne do chodzenia do szkoły. Trzeba chodzić na wykłady, orientować się w notatkach i pisać końcowe egzaminy. Nie ma w tym nic trudnego. Studia może są trudniejsze od szkoły pod względem poziomu. No i oczywiście nie jesteśmy traktowani jak uczniowie, tylko jak dorośli ludzie. Studenci to już osoby dorosłe, które odpowiadają same za siebie. Studia nie są jakiś bardzo trudnym wyzwaniem. Wszystko zależy od kierunku i od naszego podejścia. Nie ma w tym nic naprawdę trudnego. Możemy sami sobie świetnie ze wszystkim poradzić. Studia uczą odpowiedzialności za nas samych. Rodzice nie zaglądają już w książki, bo najczęściej wtedy z nimi już nie mieszkamy. Sami musimy dbać o swoją naukę. Decydując się na studia musimy zrozumieć, że będziemy musieli sami już o siebie zadbać. Jest to ogromny krok w dorosłość. Pogodzenie życia ze studiami. Ale mamy dzisiaj wiele możliwości i na wiele nas stać. Każdy jest w stanie studia pogodzić. Studia nie są wcale trudne.