Można powiedzieć, że każdy student jest inny. Każdy student ma jakieś swoje inne cele. I każda osoba studiuje w innym celu. Cele często są podobne, a może i nawet takie same. Każdy student ma inne priorytety. Studentów idealnych prawie że nie ma. A jakie powinien mieć cechy idealny student? Przede wszystkim najważniejsza powinna być dla niego nauka, systematyczne chodzenie na zajęcia to podstawa, uczenie się wtedy, kiedy trzeba, interesowanie się głównie studiami, ewentualne imprezowanie tylko w weekend, a nie dzień przed tym, gdy mamy zajęcia. Znajdzie się może kilku takich idealnych studentów, ale niestety nie zawsze. A jakie są cechy studenta, którego każdy sobie wyobraża? Codzienne imprezowanie, brak nauki, nieobecności na zajęciach, nie uczenie się na egzaminy ( no bo przecież są poprawki), nie przejmowanie się niczym i udawanie przed wszystkimi, że wszystko jest w porządku. Niestety takie są cechy dzisiejszych studentów. Większość z nich zachowuje się w taki sposób. Ale czy warto? Na pewno nie. Wykorzystajmy dane nam szanse.