21Ze względu na to, iż język angielski jest w dzisiejszych czasach taki potrzebny, w szkołach zostaje wprowadzany obowiązek lekcji tego języka. Jeżeli chodzi o angielski książki są dostępne dla najmłodszych w różnych wydaniach, jednak z reguły niewiele różnią się pod względem realizowanego materiału. Początkowo maluchy zazwyczaj poznają alfabet angielski, dni tygodnia, kolory, a także przybory szkolne. Jest to niewątpliwie podstawa programowa, którą musi opanować każdy maluch. Nie ma on z tym problemu, ponieważ formy zajęć sprawiają, iż maluch z łatwością przyswoi przekazywane mu informacje.

Kurs języka angielskiego Bielsko-Biała trwa 10 miesięcy i sporo kosztuje. Angielski on-lineto podstawa. Angielski on-line przyda się niejednemu, podobnie jak angielski przez internet. Uczniowie zgłębiają język w sposób zróżnicowany, ucząc się języka biznesu, prawa czy medycyny.

Pojawiają się także pomoce naukowe takie jak język angielski ćwiczenia, które zawierają wiele interesujących ćwiczeń, które pomagają dzieciom na przyswojenie i powtórzenie przerobionego na zajęciach materiału. Zazwyczaj przybierają one taką formę, aby dzieci rozwiązywały je z chęcią. A więc pojawiają się tutaj między innymi kolorowanki, podpisywanie obrazków, czy także proste zdania, które należy dopasować do poszczególnych obrazków. Maluchy, z racji tego, iż chętnie rozwiązują tego typu zadania, chętnie podejmują je także w innym języku, co doskonale komponuje się z nauką.