image Małe dzieci mają bardzo szerokie zainteresowania, ciekawe są otoczenia, a także poznawania innych języków. Jest to doskonały czas, aby wprowadzić naukę języka obcego. Najczęściej stawia się na język angielski, jest on obowiązkowy obecnie niemal w każdej szkole podstawowej. Dodatkowo dzieci bardziej ambitne, które chcą wykraczać poza program mogą uczyć się w domu. Angielski dla dzieci jest bowiem rozpowszechniony także w sieci i odnaleźć można liczne strony, które zaoferują kursy dla malucha. Dzięki doskonałemu przygotowaniu zarówno pod względem treści jak i grafiki, każde dziecko przekona się, iż angielski dla początkujących jest bardzo łatwy i szybko zapamięta kolejne partie słówek, później już całych sformułować. Kiedy dziecko będzie już bardziej zaawansowane wtedy może zająć się taką kategorią jak język angielski darmowe teksty. Jest bowiem także baza tekstów przeznaczona dla najmłodszych, które będą mogli tłumaczyć. Takie opowiadania czy zdania obejmują bowiem podstawowe słownictwo i z pewnością będą zrozumiałe dla każdego malucha, który zdecyduje się na taką formę treningów języka. Atutem takiej domowej nauki jest fakt, iż mogą przy tym uczestniczyć rodzice i obserwować postępy swoich pociech.