Ponad 200 uczniów klas mundurowych w dniach 10-13 września br. wzięło udział w VII Mistrzostwach Sportowo - Obronnych o Puchar Ministra Obrony Narodowej, które rozegrane zostały na obiektach szkoleniowych 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu. Nasze dwie męskie drużyny (uczniowie klas IIIa, IIa i Ia) też tam były…


Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” przy wsparciu logistycznym 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej BARYT.

Do udziału w tegorocznych mistrzostwach przystąpiły  24 drużyny, w sumie ponad 200 uczniów. Podczas czterodniowych zawodów rozegranych na obiektach szkoleniowych bolesławieckiej jednostki drużyny rywalizowały w marszobiegu zespołowym na dystansie pięciu kilometrów, pokonywaniu toru przeszkód na ośrodku sprawności fizycznej oraz sztafecie pływackiej. Podczas marszobiegu zespoły musiały zrealizować szereg zadań sprawnościowych, takich jak rzut granatem do celu i na odległość, transport rannego, pokonanie toru sprawnościowego czy strzelanie. Wszystkie konkurencje wymagały od uczestników zawodów wszechstronnego przygotowania i ponadprzeciętnej kondycji.

ini_set('pcre.backtrack_limit',1000000); ini_set('pcre.recursion_limit',1000000);