Niedzielne świąteczne rudzkie uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców, która została odprawiona o godz. 10.30 w kościele pw. św. Piusa X w dzielnicy Ruda. Po jej zakończeniu na placu kościelnym o godz. 12:00 mieszkańcy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Wirek”. Nie mogło tam zabraknąć naszego sztandaru i naszych kadetów.

Od połowy października trwały w naszej szkole przygotowania do uroczystych obchodów 100-lecia Niepodległości Polski oraz Dnia Podchorążego. Uczniowie, pod opieką nauczycieli, brali udział w ćwiczeniach musztry, próbach i zajęciach muzycznych. Wszystko po to, aby godnie uczcić rocznicę odzyskania niepodległości.
9 listopada br. o godz. 16 byliśmy gotowi, aby przyjąć gości oraz rodziców w murach naszej szkoły. Zaszczycili nas min.: Dyrektor Wydziału Jakości Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach, p. A. Kij, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, p. G. Jaszczyk oraz Komendant Straży Miejskiej, p. M. Partuś i wielu innych znamienitych gości.
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie kadeta, a wyróżnieni kadeci klas drugich i trzecich otrzymali awanse na wyższe stopnie. Krótki program artystyczny oraz pokaz samoobrony zakończył uroczystości w szkole, które następnie przeniosły się pod Pomnik Obrońców Ojczyzny w Orzegowie.
Dotarliśmy do niego w uroczystym pochodzie, przy dźwiękach marszowej muzyki granej przez Orkiestrę KWK Murcki-Staszic. Pod pomnikiem odczytano Apel Poległych oraz złożono kwiaty. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli i umierali za nasz kraj.
Po uroczystościach długo bawiliśmy się przy ognisku. Była grochówka, kiełbaski, kawa i herbata. I aż żal było się rozstać....

22 października klasa III-społeczna wzięła udział w interaktywnych warsztatach, które odbyły się na UNIWERSYTECIE SWPS w Katowicach. Tematy warsztatów to:

KEEP CALM AND NO STRESS czyli jak radzić sobie ze stresem w trudnych sytuacjach, np. matura.

AUTOPREZENTACJA I WYSTĄPIENIA PUBLICZNE czyli co robić w dzisiejszych czasach aby odnieść sukces.  Z pomocą przychodzi tu psychologia biznesu, która przekonuje, że odpowiedniej autoprezentacji można się nauczyć.

Ponad 200 uczniów klas mundurowych w dniach 10-13 września br. wzięło udział w VII Mistrzostwach Sportowo - Obronnych o Puchar Ministra Obrony Narodowej, które rozegrane zostały na obiektach szkoleniowych 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu. Nasze dwie męskie drużyny (uczniowie klas IIIa, IIa i Ia) też tam były…


Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” przy wsparciu logistycznym 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej BARYT.

Do udziału w tegorocznych mistrzostwach przystąpiły  24 drużyny, w sumie ponad 200 uczniów. Podczas czterodniowych zawodów rozegranych na obiektach szkoleniowych bolesławieckiej jednostki drużyny rywalizowały w marszobiegu zespołowym na dystansie pięciu kilometrów, pokonywaniu toru przeszkód na ośrodku sprawności fizycznej oraz sztafecie pływackiej. Podczas marszobiegu zespoły musiały zrealizować szereg zadań sprawnościowych, takich jak rzut granatem do celu i na odległość, transport rannego, pokonanie toru sprawnościowego czy strzelanie. Wszystkie konkurencje wymagały od uczestników zawodów wszechstronnego przygotowania i ponadprzeciętnej kondycji.

  • Giełda używanych podręczników dla uczniów klas licealnych odbędzie się w pierwszym tygodniu nauki (od 3 do 7 września).
ini_set('pcre.backtrack_limit',1000000); ini_set('pcre.recursion_limit',1000000);