Ponad 200 uczniów klas mundurowych w dniach 10-13 września br. wzięło udział w VII Mistrzostwach Sportowo - Obronnych o Puchar Ministra Obrony Narodowej, które rozegrane zostały na obiektach szkoleniowych 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu. Nasze dwie męskie drużyny (uczniowie klas IIIa, IIa i Ia) też tam były…

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” przy wsparciu logistycznym 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz Jednostki Poszukiwawczo - Ratowniczej BARYT.

Do udziału w tegorocznych mistrzostwach przystąpiły  24 drużyny, w sumie ponad 200 uczniów. Podczas czterodniowych zawodów rozegranych na obiektach szkoleniowych bolesławieckiej jednostki drużyny rywalizowały w marszobiegu zespołowym na dystansie pięciu kilometrów, pokonywaniu toru przeszkód na ośrodku sprawności fizycznej oraz sztafecie pływackiej. Podczas marszobiegu zespoły musiały zrealizować szereg zadań sprawnościowych, takich jak rzut granatem do celu i na odległość, transport rannego, pokonanie toru sprawnościowego czy strzelanie. Wszystkie konkurencje wymagały od uczestników zawodów wszechstronnego przygotowania i ponadprzeciętnej kondycji.

• Giełda używanych podręczników dla uczniów klas licealnych odbędzie się w pierwszym tygodniu nauki (od 3 do 7 września).

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów pierwszych klas mundurowych (rozpoczynających naukę w L.O. w roku szkolnym 2018/2019) na spotkanie z dyrektorem oraz wychowawcami klas, które odbędzie się 28 sierpnia, we wtorek, o godz. 17:00 (w sali nr 24).

Lista podręczników dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich nie uległa zmianie - jest taka sama jak w roku szkolnym 2017/2018. Szczegółowy wykaz dostępny jest pod linkiem: kliknij >>

Zapraszamy do "Hoovera"! Zostań uczniem naszej szkoły w klasie:

✓ wojskowej,
✓ policyjnej.