Jak co roku, uczestniczyliśmy w obchodach święta V Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego w Tarnowskich Górach, z którym nasza szkoła współpracuje od lat (w każdy piątek bierzemy udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla uczniów naszej szkoły - na terenie tarnogórskiej Jednostki!).
Prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia:

Policyjny profilaktyk sierżant sztabowy, Roman Aleksandrowicz, kolejny raz spotkał się z uczniami naszych klas policyjnych. Spotkanie było kolejnym etapem współpracy edukacyjnej pomiędzy rudzką komendą a ZSO nr 4. Tym razem uczniowie dowiedzieli się, jak alkohol i dopalacze mogą wpływać na życie młodego człowieka...
Więcej w artykule na stronie: Komendy Miejskiej Policji >>

Zakończył się pięciodniowy poligon mundurowy w Poniku! Najlepszym kadetem został Kamil Kasiński (kl. 2A) - wyróżnienie "za działania poligonowe". Gratulujemy!
Podczas 5 dni odbyły się praktyczne zajęcia m.in. z ratownictwa wodnego, przeprawy wodnej, strzelania dynamicznego, antyterroryzmu, terenoznawstwa, technik alpinistycznych czy wojskowych działań taktycznych.
Odbyły się również zajęcia z elementami survivalu (co jest zapowiedzią wrześniowego już poligonu!).

(galeria zdjęć z wręczenia certyfikatów)

W poniedziałek (29 maja) młodsi kadeci, kadeci i starsi kadeci z klasy drugiej wyruszy;li na pięciodniowy POLIGON, który tym razem odbywa się w Poniku!
Dzieje się sporo! Prezentujemy pierwsze dwie galerie zdjęć:

(galeria 7 zdjęć)
(galeria 10 zdjęć)

Kadeci z drugiej klasy wojskowej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z języka polskiego w... Muzeum Śląskim w Katowicach.

Tym razem nasi licealiści przyjrzeli się obrazom Aleksandra Kotsisa, Aleksandra Gierymskiego i Józefa Chełmońskiego. Twórczość tych malarzy była punktem wyjścia do rozmowy o sztuce realistycznej i problemach społecznych II połowy XIX wieku. Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.