Lidia Fidura (nasza absolwentka):
Dziś (śr, 24 VI) walczę o Srebro i wejście do finału! Transmisja o godz. 15:00 w Polsat Sport Extra! Walka nr 4 - niebieski narożnik.

Lidia Fidura pokonała Rosjankę Jarosławę Jakuszinę 2:1 i awansowała do półfinału turnieju bokserskiego Igrzysk Europejskich w Baku.

więcej informacji (kliknij) >

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

W czwartek (25 czerwca) od godz. 11:30 do 13:30 w czytelni odbędzie się  kiermasz używanych książek. Zapraszamy!

Ponad 4 tysiące uczniów odwiedziło katowicką Szkołę Policji. Okazją był Dzień Otwarty jedynej placówki na południu Polski, która na co dzień szkoli policjantów. W święcie szkoły wzięli również udział uczniowie klas policyjnych i wojskowych z "Hoovera".

Widowiskowe pokazy sztuk walki, musztry paradnej, tresury psów tropiących, ekspozycja sprzętu będącego na wyposażeniu śląskiego garnizonu, koncert policyjnej orkiestry - to niektóre z atrakcji, jakie w upalny piątek czekały na gości Dnia Otwartego. Uczniowie klas mundurowych mieli także okazję do zapoznania się z procedurą doboru do służby w Policji.

Były atrakcje "dla ducha", ale nie zabrakło również czegoś "dla ciała" - czyli smacznej grochówki, prosto z kuchni polowej :)

Nowość w Hooverze - klasa sportowa dla rugbistów! Rugby - sport cieszący się coraz większą popularnością w naszym mieście, uprawiany również z powodzeniem przez dziewczyny, które regularnie zdobywają medale Mistrzostw Polski.

Chcesz spróbować swoich sił w tym widowiskowym sporcie? Od września 2015 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. H.C. Hoovera planuje otwarcie w gimnazjum klasy sportowej o profilu rugby. Opiekę nad młodymi adeptami tej dyscypliny sprawować będzie również klub RC Ruda Śląska, który prowadzi drużyny Gryfów (męska) i Diablic (żeńska).

Zapraszamy!

W Tułowicach (woj. opolskie) po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Śląska Szkół Mundurowych. Wystartowało 12 ekip, w tym, oczywiście, ekipa uczniów naszej szkoły. Drużynowo zajęliśmy IV miejsce, do podium zabrakło naprawdę niewiele. Na wyróżnienie zasługuje Weronika Matura z kl. IIc, która zdecydowanie wygrała konkurencję pływacką, a w kategorii ogólnej zajęła 3. miejsce! Gratulujemy!