Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas.

Z głębokim żalem i poczuciem wielkiej straty zawiadamiamy, że zmarł p. prof. Mirosław Surma - wieloletni wychowawca i nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Herberta Clarka Hoovera w Rudzie Śląskiej.

Serdecznie dziękujemy za okazane współczucie, złożone wieńce i kwiaty oraz udział w uroczystościach pogrzebowych Mirosława Surmy. (Rodzina i najbliżsi)

Pod hasłem ZOSTAŃ KADETEM NA JEDEN DZIEŃ odbył się w "Hooverze" Dzień Otwarty!
Młodsi kadeci, kadeci, starsi kadeci i kadeci z wyróżnieniem naszej szkoły zaprezentowali m.in. musztrę paradną, ćwiczenia z samoobrony czy zajęcia treningowe majoretek.
Nasi goście mogli odbyć kurs z pierwszej pomocy, wziąć udział  w szkoleniu strzeleckim, sprawdzić się na torze sprawnościowym, rzucić granatem, spotkać się z absolwentami naszej szkoły, porozmawiać m.in. z policjantem (absolwentem "Hoovera") na temat pracy w Policji.
Ponadto odbyły się warsztaty, quizy i konkursy o charakterze wojskowo- policyjno- muzyczno- filmowym... :)
Prezentujemy trzy galerie zdjęć z Dnia Otwartego (23+25+9 fotosów):

... i jeszcze trzy obrazki :)