Poszukiwanie pracy lub chęć zdobycia awansu skłaniają do obiektywnego spojrzenia na posiadane przez nas umiejętności. Poruszanie się po trudnym rynku pracy wymaga posiadania szeregu kompetencji i kwalifikacji. Aby rozwój kariery przebiegał po naszej myśli, często nie wystarczy wyuczony zawód czy posiadane wykształcenie. Bardzo cenione są – zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych – kompetencje miękkie. Ogólnie mówiąc jest to szereg cech, związanych z procesem zarządzania własną osobą. W dużej mierze mamy tu do czynienia z naszymi zdolnościami interpersonalnymi. Możemy rozwijać te cechy wspomagając się radami specjalistów. Tak zwane szkolenia miękkie nauczą nas jak zarządzać emocjami i dobrze gospodarować własnym czasem.

Rozwiną kreatywność, przysposobią do pracy w zespole, przygotują do radzenia sobie z sytuacjami stresowymi. Szkolenia miękkie powinny stać się obiektem zainteresowania zwłaszcza kadry managerskiej, która na co dzień musi sobie radzić z rozwiązywaniem trudnych sytuacji i bardzo często pracuje w warunkach podwyższonego stresu. Proces zarządzania podległym zespołem także może zostać usprawniony poprzez nabycie nowych umiejętności.Zdobyte umiejętności będą przydatne nie tylko w obszarze zawodowym. Asertywność czy umiejętność przemawiania przyda się nam także w codziennym życiu. Wystarczy bliżej przyjrzeć się ofercie firm szkoleniowych, zapisać na kurs i co najważniejsze, stosować w praktyce zdobytą wiedzę. Większość firm organizujących szkolenia reklamuje swoje usługi w sieci. Ze znalezieniem odpowiedniego kursu nie powinno więc być żadnego problemu.