Każde dziecko już od szkoły podstawowej przejawia jakieś zainteresowania, istnieją dziedziny nauki, które go szczególnie interesują. Jest to okres, kiedy powinno rozpocząć edukację języka obcego. Obecnie najczęściej w szkołach podstawowych wprowadza się język angielski, jak wiemy jest to jeden z najbardziej potrzebnych i przyszłościowych języków obcych. Maluchy doskonale przyswajają kolejne etapy edukacji, nowe słówka, szybko uczą się całych zdań. Wszystko to dzięki doskonałym metodom nauczania. Kładzie się bowiem nacisk na to, aby lekcje języków były połączone z zabawą, w pewnym oczywiście stopniu. Dlatego też jeśli chodzi o angielski ćwiczenia zawierają wiele zadań w formie zabaw lub kolorowanek, gdyż maluch chętnie się takich czynności podejmuje. Dodatkowo do każdego zestawu podręczników szkolnych dołączone są takie materiały jak angielski na CD i DVD. Tutaj dochodzi także rola rodziców, którzy powinni wspierać malucha w nauce. Można także do dodatkowej edukacji wykorzystać w Internecie. W sieci znajdziemy bowiem dużą ilość takich urozmaiceń jak gry angielskie. Maluchy chętnie podejmują takie wyzwania i przechodzą kolejne etapy gier, które zazwyczaj są podzielone na poziomy trudności.