Studenci kojarzą z nam się młodymi osobami, które ledwo skończyły szkołę i zdały maturę. Myśląc o studiach widzimy młodych ludzi na uczelniach. A jest to błędne myślenie. Studiować może każdy. Nie musi mieć 20 lat. Studia są też dla starszych. I jest to bardzo dobra opcja. Mogą z niej korzystać osoby, które dopiero teraz mają możliwości lub dopiero teraz tego potrzebują. Oczywiście młodszych studentów jest więcej. Ale nie każdy musi być młody. Studiować mogą starsi. I nikt nie może im zabronić. Wystarczy tylko, że posiadają odpowiednie dokumenty. Oczywiście nie każdy kierunek dla starszych będzie opłacalny, ponieważ niektóre robi się kilka lat i raczej potrzebni do takich zawodów są młodzi ludzie. Ale jeśli w naszym zawodzie brakuje nam dodatkowych kwalifikacji to jak najbardziej. Jak najbardziej można studiować, obojętnie ile mamy lat. Wszystko jest dla ludzi, to że ktoś jest starszy nie znaczy, że nie może próbować. Warto się zastanowić. Warto przemyśleć. Nie trzeba się bać. Starsi są w stanie czasem się więcej nauczyć niż młodzi.