W wielu zawodach potrzebne są studia. Wielu pracodawców wymaga ukończonych studiów w danej dziecinie. Nie każda praca, ale wiele jest takich. Ale nie ma się co dziwić. Trzeba czasem mieć wyższe wykształcenie. Bo praca tego wymaga, jest to rzecz wymagana. Potrzebni są tacy ludzie, którzy będę się znali na swojej pracy. W banku bez wyższego wykształcenia nie ma co szukać pracy. Wyższe wykształcenie może być ważne, ale nie zawsze. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od rodzaju pracy i od tego, czego oczekuje pracodawca. Wiele się teraz mówi, że po studiach nie ma takiej pracy, jakiej szukamy w i jakiej kierunku się szkolimy. Często się tak mówi. Ale to, że zaraz nie otrzymamy takiej pracy, wcale nie oznacza, że nie dostaniemy jej nigdy. Wystarczy nabrać odpowiedniego doświadczenia. A wtedy każdy odpowiedni zawód stoi dla nas otworem. Doświadczenie można zbierać stopniowo i powoli. Wszystko się liczy. Wystarczy tylko chcieć i się starać, a można osiągnąć dużo. Nie warto na starcie się poddawać. Trzeba walczyć.