image Jest wielu studentów, którzy wyjeżdżają do innych miastach, aby studiować. Jest chyba nawet większość takich studentów, którzy studiują w trybie dziennym. Wielu ludzi wybiera taką opcję tylko dlatego, aby móc zamieszkać samemu. Jedni wybierają taką opcję, dlatego że ich wymarzony kierunek znajduje się na uczelni, daleko od domu. Oczywiste będzie przeprowadzenie się, ponieważ nikt nie byłby w stanie dojeżdżać codziennie tak daleko, a koszty podróżowania też są duże. Student, który wyjeżdża tak daleko, musi najpierw znaleźć jakieś miejsce, w którym będzie mieszkał. Akademiki niestety często są przepełnione i nie ma już miejsc. Dlatego studenci szukają jakiegoś mieszkania lub pokoju. Jeśli więcej znajomych jedzie studiować do jednego miasta to szukają mieszkania i np. w 3 mieszkają w jednym zazwyczaj 3 – pokojowym mieszkaniu. Takiego dużego mieszkania jeden student nie byłby w stanie utrzymać. Jeśli jedziemy sami to możemy poszukać pokoju w jakimś mieszkaniu, które zajmują już studenci. Lub po prostu poszukać pokoju, wielu ludzi daje takie możliwości i wynajmują pokoje w swoim domu.