Są to osoby, które z pewnością są każdemu znani. O studentach krążą różne opinie, studentów ocenia się różnie. A kto to naprawdę student, według określenia? Student to osoba ucząca się, osoba która uczęszcza na studia. Obojętnie jaki kierunek, jaki rodzaj studiów, wszyscy uczący się na uczelniach wyższych to studenci. Studenci zazwyczaj są kojarzeni z młodymi ludźmi, a wcale tak nie jest. Studenci to nie tylko osoby w wieku 20 lat. To też starsze osoby. Każdy kto studiuje jest studentem. Nawet, gdy ma np. 40 lat. Studentów w naszym kraju jest bardzo dużo. Coraz więcej osób decyduje się na podjęcie studiów. Coraz więcej osób stara się, aby na takie studia się dostać. Studentów jest całe mnóstwo w różnych miastach. Studenci nie zawsze są dobrze kojarzeni. Studenci i studiowanie często najmniej kojarzy się z uczeniem. Nie każdemu studentowi zależy na tym, aby się uczyć. Niektórzy wybierają studia tylko, dlatego, aby „wyrwać” się z domu i zasmakować innego życia. A warto marnować taką szansę? Na pewno nie. Warto korzystać z tego co dostajemy i próbować ze wszystkich sił. Wszystko jest dla nas. Ale nie wszystko warto zmarnować.