Spożywanie posiłków to jedna z najprzyjemniejszych spośród wykonywanych przez nas codziennie czynności. Tym bardziej, że czynność tę powtarzamy kilka razy w ciągu dnia. Najpopularniejszymi posiłkami są oczywiście śniadanie, obiad i kolacja. Według specjalistów od żywienia, najważniejszym naszym codziennym posiłkiem wcale nie jest obiad, ale tak naprawdę śniadanie. To ono dostarcza nam sił na cały dzień. Również według specjalistów, najlepiej jest kolacji w ogóle nie jeść, a jeśli już, to przed godziną osiemnastą. Oczywiście, kto by się tam ich słuchał – w końcu to nie oni rezygnują w ten sposób z przyjemności dla podniebienia. Jeśli chodzi o dzieci, to hierarchia posiłków jest zupełnie odwrotna. Tutaj rządzą przede wszystkim drugie śniadanie, czyli spożywany przed południem lunch, oraz podwieczorek, podawany z reguły koło godziny piętnastej. Podwieczorek to tradycyjnie coś słodkiego, ewentualnie inny ulubiony dziecięcy przysmak. Na drugie śniadanie możemy natomiast podać słodką drożdżówkę.