Psychologia jest to nauka którą studenci bardzo często wybierają na studiach, ponieważ psychologowie zawsze będą potrzebni. Co to jest właściwie psychologia ?! Psychologia jest to nauka o zachowaniu człowieka względem innych osób lub względem społeczeństwa. Psychologia pozwala nam ukazać jakie odchylenia od społeczeństwa ma dany obywatel lub jeżeli coś niedobrego zdarzyło się w jego życiu, psycholog po zachowani i gestach potrafi rozpoznać czy coś takiego rzeczywiście miało miejsce.  Psychologia zajmuje się wieloma procesami jest to bardzo rozbudowana nauka. Pierwszym procesem może być na przykład proces poznawczy. Proces ten jest odpowiedzialny za to jak człowiek postrzega świat jak go definiuje, co mu się podoba w społeczeństwie a co niekoniecznie uważa za interesujące.  Zajmuje się również wyobraźnią człowieka. Ten proces psychologii możemy nazwać psychologią poznawczą. Kolejnym odgałęzieniem psychologii jest psychologia rozwoju człowieka. Bada ona zachowania człowieka w każdym etapie jego życia. Od wielu lat przyjmuje się że tych etapów jest aż dziesięć. Pierwszym etapem jest zapłodnienie.

Kolejnym etapem po urodzeniu już dziecka jest niemowlęctwo. Okres ten trwa do 1 roku życia dziecka. Dziecko jest wtedy narażone w dużym stopniu na niepożądane czynniki zewnętrzne. Następnym etapem jest wczesne dzieciństwo i przyjmuje się że trwa ono od 2 roku życia do 4 wtedy wówczas dziecko uczy się mówić chodzić i innych podstawowych czynności. Kolejny etap to średnie dzieciństwo w którym malec ma możliwość poznania kolegów na podwórku, lub zostaje wysłany do szkoły.  Następny okres to późny okres dzieciństwa. Definiujemy nim dzieci które są pomiędzy 7 a 12 rokiem życie, wtedy bowiem zaczynają się prawdziwe obowiązki ponieważ malec idzie do szkoły.  Po okresie późnego dzieciństwa przychodzi najbardziej burzliwy okres, mianowicie dojrzewanie, nastolatki są wtedy najmądrzejsze i nie da im się nic powiedzieć. Po okresie dojrzewania są jeszcze cztery etapy, a mianowicie: wczesna dorosłość, dorosłość, starość, śmierć.