Pedagogiką jest nauka którą wszyscy znamy i niektórzy nie mają może najlepszych wspomnień jeżeli chodzi o tą nauk e. Z czym wiąże się pedagogika. Jest to nauka zajmująca się wychowaniem, nauką, przyswajaniem norm moralnych. Pedagogika jest bardzo powszechną nauką, ponieważ pedagogów w dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo.  Nie da się ukryć że pedagogiką jest głównie nauką która przynależy do dzieci i młodzieży szkolnej. Dzieci i młodzież mają codziennie styczność z pedagogiką i pedagogami w szkole. Oni sami mogą najwięcej powiedzieć o tej nauce. Nauka ta to nic innego jak wychowanie dzieci na porządnych ludzi za sprawą nauki. Właśni taki cel obrali sobie pedagogowie. Pedagogika dzieli się na trzy etapy. Etapy te to: rodzina, przedszkole i szkoła. We wczesnym okresie życia dziecka, pedagogami powinni być rodzice, to oni powinni pokazywać dziecku świat i mówić co jest dobre a co złe. Oni powinni nauczyć moralnych prawd i wszystkich wartości swoje dziecko. Kolejny etap to przedszkole, w przedszkolu dziećmi również zajmują się pedagogowie  i to oni bowiem najlepiej wiedzą jak powinni zająć się dziećmi nad którymi sprawują opiekę.

W przedszkolu najczęściej możemy zauważyć że nasze dzieci bawią się w gry edukacyjne ze swoimi rówieśnikami. Ostatnia grupa pedagogów to ta którą zajmuje się dziećmi i młodzieżą szkolną. Mają oni zapewne nie lada wyzwanie, ponieważ jest to najtrudniejsza grupa młodych ludzi do opanowania, a mimo wszystko muszą sobie świetnie dać radę z wychowaniem ich w szkole jak i muszą ich czegoś nauczyć aby mieli wiedzę potrzebną im do późniejszego życia. Pedagog kształcący się na studiach zbiera informację o zawodzie psychologa i dzieli je na trzy podkategorie. Pierwsza z nich to gromadzenie wszelkiego rodzaju informacji o sposobach wychowawczych. Jakie są najlepsze i jakie

powinniśmy stosować.  Dwie kolejne mają związek z pogłębianiem wiedzy dotyczącej pedagogiki i sposobów nauczania. Jak widać pedagogika wcale nie jest tak łatwa jakby mogło nam się wydawać.