Pedagogiem w naszej szkole jest pani mgr Katarzyna Orpik.

Godziny pracy pedagoga w roku szkolnym 2017/2018:

• poniedziałek: 08:00-12:00
  • wtorek: 08:00-12:00
  • środa: 11:00-16:00
  • czwartek: 08:00-14:00
  • piątek: 07:30-12:25 (z wyjątkiem 1, 3, 4 i 5 lekcji)

_______

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Nie hejtuj! W Internecie spędzamy coraz więcej czasu. Tutaj szukamy rozrywki, poznajemy znajomych, tworzymy treści i pokazujemy siebie. Nie zawsze z dobrej strony. Czasami świadomie , a czasami nie. Czy wcielając się w hejtera, możemy coś stracić? Czy hejtowanie wpływa na nasz wizerunek? Hejt, czyli obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie, to jedna z form cyberprzemocy. Czemu hejtujemy? Poczucie anonimowości w Internecie wzmacnia takie zachowania. Prawie wszyscy hejterzy inaczej zachowują się offline. Nie pozwalają sobie na wulgarność, złośliwość, manipulację w relacjach bezpośrednich, w realu. taki stan rzeczy wyjaśniają badania Walrave, Heirman 2009 nazwane "efektem kabiny pilota". Otóż, pokazały one, że piloci bombowców w czasie II wojny światowej, którzy bombardując miasta i zabijając tysiące ludzi, nie ponosili żadnych kosztów emocjonalnych (poczucie winy, koszmary nocne) w przeciwieństwie do żołnierzy piechoty. Podobnie jak hejter nie widzieli bezpośrednio krzywdy innych, ich, okaleczeń, smutku, płaczu. Czy chcesz mieć takiego kolegę? Hejt jest reakcją na nudę, sposobem zdobycia pozycji, popularności, pokazaniem swojej "siły", odreagowaniem swoich niepowodzeń w realu, przejawem zazdrości. Te działania są często nieprzemyślane, podejmowane pod wpływem chwili. Jakie mogą być konsekwencje tych działań? Wyobraź sobie, że twój kolega hejtuje znajomych, czy możesz być pewien, że nie będziesz jego kolejną ofiarą? Czy nie pomyślisz, ze skoro robi to innym kolegom, ja mogę być następny. Warto też zastanowić się, jak hejty mogą wpłynąć na moją niedaleką przyszłość, np. gdy będę starał się o pracę, czy zdawał na studia. Pamiętaj, że treści w Internecie, w tym też komentarze, zostają na zawsze.

_______

CHROŃ DZIECKO W SIECI:

(galeria 22 zdjęć)

W celu założenia kontroli rodzicielskiej na komputerze należy wykonać następujące kroki >
W celu założenia kontroli rodzicielskiej na komórce z systemem Android należy wykonać następujące kroki >
W celu założenia kontroli rodzicielskiej na komórce z systemem iOS należy wykonać następujące kroki >