• Sukces Teatru z Hoovera

• Gratulujemy naszej grupie teatralnej: " Stan stabilny"  w składzie: Sybilla Adamiok, Natalia Buchta, Natalia Piosek, Kamila Czapla, Wiktoria Budzisławska, Sabina Kurcz, Kamil Synoś wyróżnienia podczas tegorocznego Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, odbywającego się pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic.

Zdobyliśmy wyróżnienie w kategorii:Szkoły średnie, przed nami jeszcze Finał Festiwalu, który odbędzie się
            8 maja 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty.

• Finał Dni Amerykańskich

• Finał 14 Dni Amerykańskich za nami. Piątkową uroczystość uświetniła Amy Steinmann - Konsul ds. Prasy i Kultury USA, a brawurowy występ dał Stan Breckenridge. Tegoroczne Dni Amerykańskie w Rudzie Śląskiej zbiegają się ze stuleciem polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. – Przypomnę, że to właśnie USA jako jedno z pierwszych państw świata uznało polski rząd z premierem Paderewskim na czele – mówił wiceprezydent Michał Pierończyk.

- Serdecznie dziękuję, że wasze miasto i szkoła przechowują dziedzictwo Herberta Hoovera, prezydenta USA i wielkiego przyjaciela Polaków, a szczególnie polskich dzieci – mówiła Konsul Amy Steinmann. – W tym roku obchodzimy 100-lecie stosunków dyplomatycznych między Polską a USA, jednak nasza wspólna historia zaczęła się wiele lat wcześniej, kiedy o amerykańską wolność walczyli polscy generałowie: Kościuszko i Pułaski – przypomniała. – Znakomite relacje między USA a Polską mają długą i wspaniałą historię również dzięki takim ludziom jak patron waszej szkoły – podsumowała Konsul Steinmann.

Dzisiejsza uroczystość była finałem różnorodnych działań. Np. na lekcjach matematyki młodzież prowadziła obliczenia związane z Zaporą Hoovera, na języku polskim ćwiczono kreatywne pisanie na tematy związane z USA, a na angielskim omawiano różne aspekty amerykańskiego stylu życia, historii i kultury USA.