• Hoover's week

• Cały tydzień w Naszej Szkole odbywały się zajęcia, przygotowujące do wielkiego Finału Dni Amerykańskich organizowanych przez Konsulat Generalny USA  w Krakowie i ZSO nr 4 w Rudzie Śląskiej. Uczniowie naszej szkoły na zajęciach poznawali historię naszego patrona H. C. Hoovera, biorąc udział w różnych konkursach. Dziś tj. 1 kwietnia podsumowaliśmy szkolny etap tegorocznej edycji Dni Amerykańskich, czyli "Tygodnia z Hooverem", podczas którego rozstrzygnięto: konkurs plastyczny (plakaty inspirowane Hooverem), konkurs na najlepszy strój stylizowany na lata trzydzieste,poznaliśmy również zwycięzcę konkursu szkolnych talentów (czyli "Hoover's Got Talent") oraz najlepszych graczy w rozgrywkach Hooverball
            Zwycięzcami zostali: Klaudia Krawczyk (konkurs plastyczny), Emilia Rzepka (konkurs talentów), Adrianna Toczyńska & Kajetan Liszewski (pokaz mody lat 30tych) oraz Sebastian Klyszcz i (rozgrywki Hooverball). Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za zaangażowanie!
            Zapraszamy na finałową galę 5 kwietnia w DK Bielszowice!

• WIELKI SUKCES ZAPAŚNICZEK W KARLINIE

• Duży sukces odniesiony przez nasze zawodniczki w Karlinie. Wojowniczki zapaśniczej Slavii wywalczyły 6 medali w I Pucharze Polski kadetek i w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich. ZKS Slavia zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej kadetek. Złoty medal wywalczyła Kamila Kulwicka uczennica klasy III, która zdecydowanie pokonała w finale swoją przeciwniczkę 10-0 Srebrny medal  zawisł na szyi Emilii Pisuli Uczennicy klasy I, która przez eliminacje do finału szła jak burza wygrywając wszystkie walki przez przewagę techniczną.Na najniższym stopniu podium stanęły: Martyna Skalec, Wiktoria Gregorczyk, Oliwia Oparczyk. Zawodniczka OSSM Ruda Śląska Weronika Kapinos będąca faworytką, zdominowała swoją kategorie wysoko pokonując wszystkie przeciwniczki Reszta ekipy wraca z cennym doświadczeniem i motywacją do dalszej pracy.Szczegółowe relacje wkrótce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie rywalizacji i dobre walki.

• "PODZIEL SIĘ WODĄ"

• Młodzież z Hoovera wraz we współpracy z PAH brała udział w projekcie pod tytułem „Studnia dla Południa”. Głównym celem projektu jest uwrażliwienie społeczności szkolnej na problemy ludzi z innych krańców świata. Akcja „Podziel się wodą” przede wszystkim zachęca do udziału w doświadczeniu „#15 litrów”. Na lekcjach wychowawczych uczniowie w sposób warsztatowy otrzymali podstawowe informacje dotyczące braku wody pitnej na świecie oraz pozyskali wiedzę jak w przemyślany sposób korzystać z wody w celu jej oszczędzania. Chętne klasy brały udział w doświadczeniu „#15 litrów” polegającym na przeżyciu całego dnia z użyciem wyłącznie 15 litrów wody. Najciekawsze momenty z tego dnia zostały uwiecznione na krótkich filmach.

• PAH z HOOVEREM

• Na przełomie lutego i marca, dwójka uczniów naszej szkoły - Kamila Starzyńska i Damian Skolimowski (klasa 2B) oraz nauczyciel j. angielskiego - Robert Dłucik uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Toruniu przez Polską Akcję Humanitarną. Warsztaty były częścią projektu "Szkoła Humanitarna", w którym bierze udział ZSO nr 4. Podczas szkolenia, młodzież z różnych regionów Polski miała okazję dyskutować na temat problemów współczesnego świata, natomiast nauczyciele poznali proces "Design Thinking".  Za nami trzy pracowite, ale owocne dni! Było super!!!

• Zimowy Poligon Szkoleniowy z Hoovera 2019

• Młodzieź klas drugich jest już po poligonie zimowym. W tym czasie poznali podstawy techniki zjazdu na nartach, elementy survivalu zimowego oraz techniki alpinistyczne, jak poruszać się po śniegu za pomocą raków no i jak używać czekanów. Odwiedzili również siedzibę TOPR a wspinaczki na Czerwone Wierchy nie zapomną długo:)