W biegłym opanowaniu języka obcego może Ci pomóc zawieranie znajomości z obcokrajowcami tzw. native speakers. Jeżeli nie wiesz jak nawiązać takie znajomości to poniżej znajdziesz kilka porad.
Najprostszym sposobem jest zarejestrowanie się w serwisie couchsurfing. org. Dzięki niemu będziesz mógł przyjąć pod swój dach obcokrajowca, który poszukuje noclegu lub po prostu chce się spotkać z kimś na kawę. Jeżeli sam będziesz poszukiwać miejsca do spania za granicą, to także będziesz mógł zwrócić się do kogoś ze społeczności couchsurfingowej. To właśnie dzięki temu serwisowi nawiążesz kontakty z mieszkańcami innych krajów, t. j. Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Francja i wiele innych.
Kolejnym sposobem na nawiązanie znajomości jest wymiana podczas nauki w szkole lub program Erasmus. Wymiana szkolna ogranicza się do wizyty, która trwa zaledwie kilka dni, lecz jej efektem może być długoletnia przyjaźń, liczna wymiana maili, rozmowy telefoniczne czy kolejne rewizyty. Taka forma nauki jest niezwykle skuteczna.
Co tyczy się programu Erasmus to polega on na studiowaniu w obcym kraju przez semestr, rok, a nawet kilka lat. Będziesz uczyć się w obcym języku, dlatego konieczna jest dobra znajomość języka obcego, w którym odbywać będą się zajęcia.