image Najmłodsze dzieci bardzo szybko przyswajają nowe informacje, a także uczą się języków obcych. Należy przy tym jednak pamiętać, iż w pracy z dziećmi trzeba mieć odpowiednie metody i taktykę. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby elementem nauki były gry i zabawy. Najczęściej maluchy podejmują nauką języka angielskiego, gdyż słownictwo angielski jest dla dzieci najłatwiej przyswajalne. Obecnie już szkoły podstawowe zawierają w swoim programie właśnie naukę języka obcego. Zauważyć można, iż pedagodzy stosują bardzo ciekawą formę zajęć proponując swoim podopiecznym między innymi gry angielskie. Zajęcia szkolne dla niektórych maluchów są jedynie zachętą do zgłębiania tajników danego języka obcego. Często zdarza się bowiem, iż rodzice dbają o dodatkowe lekcje dla swojego malucha. Obecnie istnieje bardzo szeroki wybór takiej dodatkowej nauki. Jedną z metod jest internetowy kurs angielskiego. Jest to metoda korzystna przede wszystkim dla osób, które nie mają czasu na doprowadzanie maluchów na zajęcia lub w danym mieście nie stworzono szkoły językowej. Obecnie duża liczba maluchów gromadzi się przed monitorami komputera, aby właśnie podejmować dodatkową naukę języka obcego.