Uczniowie naszej szkoły są czynnymi radnymi Młodzieżowej Rady Miasta Ruda Śląska

Młodzieżowi radni planują w marcu 2016 przeprowadzić następujące imprezy:

1. Konkurs „Rudzki Mikrofon”. Odbędzie się on w Młodzieżowym Domu Kultury w Nowym Bytomiu. Wszystkich chętnych uczniów, którzy są uzdolnieni wokalnie,  gorąco zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeniowej w szkole.

2. Konkurs interdyscyplinarny dla gimnazjalistów. Będzie można się zmierzyć z każdym szkolnym przedmiotem. W konkursie wezmą udział drużyny uczniów z poszczególnych rudzkich gimnazjów.

3. Turniej sportowy, w którym zmierzą się przedstawiciele Młodzieżowej Rady, Policji i Straży Miejskiej. Wygrana drużyna przeznaczy nagrodę na wsparcie wybranego przez siebie rudzkiego przedszkola. Pierwszy mecz (siatkówki) prawdopodobnie odbędzie się w... naszej szkole - 12 marca :)

29 października br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Ruda Śląska odbyła się inauguracyjna sesja MRM VII kadencji. Nasze dwie nowe radne – Natalia PIOSEK z kl. I gcs oraz Daria BANAŚKIEWICZ z kl. II c zostały zaprzysiężone wraz z pozostałymi 20 radnymi i wraz z nimi odebrały gratulacje złożone im przez władze naszego Miasta. Następna sesja już 19 listopada. Życzymy im dużo fajnych pomysłów, otwartej głowy na nowe inicjatywy i zapału do pracy.

Szanowni Uczniowie!

24 września odbyły się we wszystkich szkołach gimnazjalnych i średnich wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miasta. Również Wy głosowaliście w tym dniu, oddając głos na jednego z dziesięciu zgłoszonych kandydatów. Dzięki Waszej obywatelskiej postawie wybory odbyły się sprawnie i bez jakichkolwiek zakłóceń. Serdecznie gratulujemy ZWYCIĘZCOM. Radnym w liceum została Daria BANAŚKIEWICZz klasy II C, a z gimnazjum - Natalia PIOSEK z klasy Igc/s. Czekamy na pierwszą sesję MRM, zaprzysiężenie nowo wybranych radnych i… ich owocną pracę w reprezentowaniu naszej szkoły w Mieście Ruda Śląska.

24 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie 18. sesji MRM. Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta trwała w latach 2013-2015. Wraz z jej zakończeniem mandat radnego wygasł również naszym szkolnym radnym: Karolinie Krawczyk z kl. IIgA oraz Bartoszowi Idziak z kl. IIIB. Należą się im serdeczne podziękowania za włożoną pracę i trud reprezentowania naszej szkoły w ramach akcji przeprowadzanych przez MRM.

Już po wakacjach,  we wrześniu 2015, odbędą się wybory do następnej kadencji MRM. Każdy chętny uczeń z gimnazjum i liceum będzie mógł wówczas spróbować swoich sił i przeprowadzić kampanię wyborczą, która wyłoni nowych radnych z naszej szkoły.

Młodzieżowa Rada Miasta Ruda Śląska serdecznie zaprasza uczniów rudzkich szkół do wzięcia udziału w konkursie wokalnym "O Rudzki Mikrofon", który odbędzie sie 18 kwietnia  w MCK. Nagrodą jest występ na dniach Rudy Śląskiej (12-14 czerwca), gdzie w tym roku wystąpią m.in. Kamil Bednarek oraz zespół Enej. Wszystkich dodatkowych informacji udziela p. Marek s. 229