Chyba każdy spotkał się z takim przedmiotem w szkole, jak matematyka. Trudny, niezwykle obszerny i wymagający. Zwłaszcza zważywszy na bardzo mądrych, ale jednocześnie niezwykle surowych nauczycieli. Trudno się uczyć matematyki i ten fakt jest doskonale znany. Nie powinniśmy jednak podążać za tym szkodliwym stereotypem, gdyż matematyka tak naprawdę jest niezwykle przyjemną dziedziną, w którą możemy włożyć dużo życia i wiele otrzymać w zamian.

Wszystko wokół nas składa się z liczb i wzorów – ich odkrywaniem zajmują się matematycy, którzy najczęściej już od najmłodszych lat układają równania, rozwiązują je i badają najróżniejsze zależności matematyczne w otaczających ich świecie. To jest właśnie najlepsze podejście – nauka matematyki od małego, od dziecka. Wtedy też edukacja jest najbardziej wydajna – małe dzieci mają niezwykle chłonne umysły i potrafią bardzo szybko się rozwijać i uczyć. Rodzice powinni inwestować swój czas i pieniądze, by już od najmłodszych lat pozwalać dzieciom rozwijać ich umiejętności analitycznego i logicznego myślenia – a to właśnie doskonale robi matematyka.

Zauważmy, że niewielu z nas zajmuje się matematyką, czy nawet matematykę lubi. Przedmiot ten kojarzy nam się niezwykle źle i nieprzyjemnie, ale w rzeczywistości jest taki jak wszystkie inne – pozwala poszerzyć własne horyzonty i zrozumieć więcej rzeczy. Zwróćmy również uwagę, że cała współczesna technika i poziom cywilizacyjny, jaki osiągnęliśmy, zależy właśnie w dużym stopniu od matematyki i od tego, jakie jej odbicie w otaczającym nas świecie znajdujemy. Dlatego warto nastrajać dzieci pozytywnie do tej nauki, gdyż może ona im zapewnić niezwykle dobry start nie tylko na studiach i w przyszłej, potencjalnej karierze naukowo-akademickiej, ale również w życiu. Nauka analitycznego i logicznego myślenia pozwala na rozwinięcie swojego umysłu do niezwykłego poziomu. Duża wydajność naszego myślenia skutkuje tym, że lepiej podejmujemy decyzje i lepiej potrafimy oceniać sytuację. Matematyka jest trudna, ale nas rozwija.