Wszelkiej maści eksperci od rynku pracy przekonują studentów jak ważne jest doświadczenie. Wielu pośród nich w owczym pędzie uczestniczy we wszelkiego rodzaju praktykach i stażach. Staż stażowi nie równy, szkoda więc czasu by uczestniczyć we wszystkich stażach oferowanych nam przez potencjalnych pracodawców. Kolejne staże, jakie będzie można wpisać do CV należy zbierać z głową tak by pasowały do naszego profilu zawodowego.

Nie warto też słuchać tych, którzy twierdzą, że staż jest komplecie niepotrzebny. Staże to doskonała okazja by uzupełnić wykształcenie czysto teoretyczne zdobyte na studiach doświadczeniem zawodowym. Jak ognia należy unikać tych firm, w których głównym zadaniem stażysty jest parzenie kawy i kserowanie dokumentów. Z całą pewnością świetnie zaprocentuje praktyka zdobyta na stażach, w firmach, którym naprawdę zależy. Tego typu firmy można bez problemu znaleźć na internetowych forumowych wpisach. Warto na pewno sprawdzić czy dana firma posiada program stażu, czy dokładnie określiła to czym miałby się zająć stażysta.