Masz problem z nauką języka angielskiego? Przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się jak pomóc sobie w nauce języka obcego.
Przede wszystkim dużo czytaj w języku oryginalnym. Mogą to być książki, gazety, czy strony internetowe. Ustaw sobie serwis internetowy BBC jako stronę startową i codziennie staraj się przeczytać jeden artykuł. Jeżeli nie znasz jakiś słówek, to sprawdź je w słowniku.
Kolejnym sposobem jest rozmowa na czatach z obcokrajowcami. Będziesz zmuszony odpowiadać szybko i bez dłuższego zastanowienia. Być może nawiążesz w ten sposób ciekawą znajomość.
W nauce języka angielskiego ważne jest tzw. „osłuchanie się”, dlatego powinieneś słuchać dużo muzyki i oglądać filmy w oryginale. Warto także codziennie oglądać wiadomości w BBC lub CNN.
Jeśli w nauce języka obcego Twoją największą zmorą jest motywacja, a raczej jej brak, powinieneś poszukać sobie kompana do nauki, który będzie zmotywowany dużo bardziej niż Ty. Dobrze będzie jeżeli poziom znajomości języka tej osoby będzie również dużo wyższy niż Twój.
Dobrym rozwiązaniem w przypadku braku motywacji oraz systematyczności będzie zapisanie się na korepetycje lub na zajęcia do szkoły językowej. Wówczas zostaniesz zmuszony do tego, by nauczyć się określonej partii słówek lub zasad gramatyki.

Comments are closed.