Wszyscy ludzie na świecie zdają sobie sprawę, albo powinni to chociażby wiedzieć, że bez nauki świat nie wyglądałby tak, jak wygląda. Pociągi, samochody, komputery, Internet, nowoczesne procesy oczyszczania ścieków, spalarnie śmieci, fabryki, elektrownie jądrowe i węglowe – to wszystko mogło powstać tylko i wyłącznie dzięki nieskrępowanej myśli ludzkiej, która poprzez naukę i mozolne doświadczenia i badania kształtowała rzeczywistość. Często nie zdajemy sobie natomiast sprawy, że wszystko to, co codziennie oglądamy, miało swój początek u źródła, jakim jest czysta matematyka i fizyka – to dzięki tym dwóm naukom mogło zaistnieć całe multum wynalazków i ciekawych teorii, tłumaczących i opisujących świat. Natomiast im lepiej poznajemy rzeczywistość, tym lepiej możemy ją wykorzystać dla polepszenia życia człowieka na świecie. Edukacja to najważniejszy proces dla młodych ludzi, który pozwala już w młodości, kiedy ich umysły są najbardziej chłonne na nowe informacje i zdolności, zasiać ziarenko ciekawości, dzięki któremu uczeń, albo każdy inny młody człowiek będzie chętnie zdobywał nowe informacje i poszerzał nieskrępowanie swoją wiedzę. Dzięki edukacji można liczyć na to, że dzieci będą wyposażone w podstawową wiedzę o świecie, historii i podstawowych prawidłach rządzących wszechświatem. Wiadomo, że dzięki szerokim umiejętnościom praktycznym i teoretycznej wiedzy można dokonać bardzo dużo dobrych rzeczy. Wiedzą o tym szczególnie dzieci tych rodziców, którzy dbali o ich edukację już od najmłodszych lat i teraz mogą poszczycić się nie lada osiągnięciami na studiach, czy w pracy. Ważne jest, by nie zniechęcać swych pociech do nauk ścisłych, takich jak fizyka, czy matematyka, bo to właśnie najbardziej wymagające przedmioty w szkole wspomagają rozwój młodych umysłów. Im większe wymagania im stawiamy, tym lepiej na tym wychodzą i szybciej się uczą, aczkolwiek nie można przesadzać – umiar jest potrzebny w każdej dziedzinie, także w nauce. Warto jednak poszukać złotego środka i serwować informacje dla dzieci w odpowiedniej proporcji.