1126740_studying_for_a_test_2Nie ma idealnych metod nauki języka obcego, ale istnieją sposoby, dzięki którym przyswajanie nowych słówek stanie się szybsze oraz skuteczniejsze. Do takich metod zdecydowanie można zaliczyć FISZKI.
Fiszki są to kartonowe, bądź papierowe małe karteczki, na których z jednej strony umieszczamy słowo po polsku, a z drugiej jego tłumaczenie, np. po angielsku. Można również pod jego angielskim tłumaczeniem dodać zapis wymowy. Taką formę nauki możemy traktować także jako zabawę. Warto zaproponować dzieciom taką zabawę, która pomoże im w oswojeniu się z obcym językiem.
Metoda ta jest niezwykle skuteczna, co potwierdziły liczne badania. Okazało się, że uczący się za pomocą fiszek, zapamiętywali zdecydowanie więcej słówek od osób, które uczyły się ich uporządkowanych w kolejności alfabetycznej.
Fiszki można przygotować samodzielnie – wystarczy powycinać małe prostokąty z papieru lub tektury (tektura będzie trwalsza). Jeżeli nie masz czasu na tworzenie fiszek samodzielnie (co trzeba przyznać jest dość czasochłonne), możesz skorzystać z dostępnych już na rynku produktów kilku wiodących wydawnictw. Fiszki podzielone są według stopnia znajomości danego języka tzn. od poziomu początkującego aż do biegłości językowej.

Comments are closed.