Język angielski stał się na tyle popularny, że obecnie bardzo duża grupa osób chce podejmować studiowanie na tym właśnie kierunku. Każdego roku napływa duża liczba podań, z czego nie każdy może zostać przyjęty. Jest to sygnał dla osób mających takie plany na przyszłość, że w szkole średniej należy się szczególnie przyłożyć, aby matura wypadła na tyle korzystnie, by dała możliwości skorzystania z takich rozwiązań jak studiowanie filologii angielskiej.

Można powiedzieć, że w takim zakresie jak język angielski wciąż potrzebuje się wielu nauczycieli, przede wszystkim dlatego, że język ten stał się obowiązkowy w szkołach podstawowych, a w późniejszych latach naucza się już dwóch języków, więc ten angielski także występuje zdecydowanie częściej. Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że należy mieć pozytywne nastawienie do tego języka, gdyż dzięki niemu każdy będzie miał szansę na sukces. Język ten słynie z tego, że posiada bardzo łatwy i przyjemny akcent. Dzięki temu, ludziom zdecydowanie łatwiej jest się osłuchać z tym językiem, nabrać akcentu, aby w końcu z jego użyciem móc uczyć się kolejnych słówek wyrażeń, które z pewnością nie w długim czasie przerodzą się w dobrą, płynną rozmowę w innym języku.