Edukacja seksualna w dzisiejszych czasach jest bardzo ważną dziedziną nauki ponieważ każdy człowiek powinien mieć choćby najmniejsze pojęcie o seksie. Edukacja seksualna na pewno powinna być realizowana w szkołach. Już dzisiaj często na ulicy słyszy się jak dzieci rozmawiają o seksie nie mając o nim najmniejszego pojęcia. Edukacja seksualna ma za zadanie nauczyć młodego człowiek wszystkiego co będzie mu potrzebne w dorosłym życiu które będzie związane z seksem. Często zdarza się tak że dzieci czy też nastolatki chętniej o seksie porozmawiają z osobą obcą niż z mamą czy tatą. Ponieważ przed osobą dorosła nie czują żadnego wstydu. Jednak przed rodzicami jakiś wstyd na pewno jest. Co ma za zadanie w ogóle edukacja seksualna?! Człowiek uczęszczający na takie zajęcia z całą pewnością będzie miał lekcje o anatomii człowieka, jakie są różnice między płcią żeńską i męską. Są to głównie zajęcia dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Ponieważ każde dziecko nawet te najmłodsze powinno mieć odpowiednią wiedzę na temat budowy ciała kobiety i mężczyzny.

Kolejnym aspektem którym zajmuje się wychowanie seksualne jest sprecyzowanie tego czym jest akt seksualny oraz jakie on ma znaczenie w sensie biologicznym. W tych zajęciach mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do gimnazjum, młodzież licealna jak i osoby dorosłe. Często zdarza się tak że nawet osoby dorosłe nie znają konkretnego znaczenia aktu seksualnego.  Zajęcia z wychowania seksualnego powinny także poruszać bardzo ważny temat a mianowicie temat płodności i antykoncepcji. Zajęcia głównie powinny być przeznaczone dla osób w wieku licealnym, ponieważ właśnie u nich odnotowuje się najwięcej niechcianych ciąż. Antykoncepcja to ważny temat i każdy nastolatek powinien się z nim zmierzyć. Jak również na takich zajęciach trzeba przedstawić konsekwencje niestosowania antykoncepcji czyli ciąże. Nastolatki także powinny wiedzieć jaki ma przebieg i jak się odbywa, aby mieć obraz konsekwencji swoich nieprzemyślanych działań, które nie są na pewno pożądane w młodym wieku.