Edukacja ekologiczna w dzisiejszych czasach to bardzo dobry pomysł. Mało który młody człowiek dba o naturę i stara się jej w jakiś chociaż najmniejszy sposób pomóc. Częściej widzimy obraz w którym nastolatki w żadnym stopniu nie dbają o środowisko niszcząc je . Niszczenie odbywa się w różny sposób, na przykład rozpalanie ogniska w niedozwolonym miejscu, wyrzucanie śmieci gdzie popadnie, chociaż są do tego specjalne kontenery. Wyrzucanie niedopałków i innych odpadów. Jak widać o środowisko można dbać nawet dzięki małym czynnością takim jak wyrzucanie do śmieci naszych odpadów. Czy też nie wchodzenia na miejsca gdzie jest to po prostu zabronione. Od kilku lat w większości szkół wprowadzono edukację ekologiczną. Nauczyciele i inżynierzy często pojawiają się w różnego rodzaju placówkach aby się doszkolić jeżeli chodzi o ochronę środowiska a jednocześnie aby móc później te informacje w dobry i przejrzysty sposób przekazać uczniom szkół. Oczywiście nie wszyscy wezmą sobie od razu rady swoich nauczycieli do serca, będzie  wiele takich osób które nawet nie zareagują na wiedzę jaką właśnie otrzymali. Edukacja ekologiczna odbywa się na wiele sposobów, aby dotrzeć do szerokiej gamy odbiorców. Często są rozdawane ulotki promujące ekologiczny tryb życia.

Oczywiście nie każdy ją weźmie i też nie każdy ją przeczyta. Jednak jedna na pięć osób zapewne zwróci na nią uwagę i coś jej zostanie w głowie, a może nawet zawarte tam informacje wcieli w życie. Kolejnym sposobem na propagowanie ekologii jest wprowadzenie takich zajęć w szkołach. Nauka dzieci i młodzieży to bardzo  ważny proces ponieważ to właśnie oni są przyszłością tego świata. Ostatnim chyba najprzyjemniejszym dla młodzieży sposobem na edukację ekologiczną są wyjazdy na zieloną szkołę. Zielona szkoła to nic innego jak połączenie zabawy i nauki o tym co jest dobre dla naszego środowiska. Nawet taka mała rzecz jak segregowanie odpowiednich śmieci do odpowiedniego pojemnika może mieć bardzo duże znaczenie dla naszego środowiska. Mały gest a od razu środowisku utrzymane w jakimś porządku, może warto spróbować.