Rynek pracy w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Najpoważniejszym zarzutem jaki można wysunąć wobec polskiego rynku pracy jest… brak pracy. Na rynku istnieje zbyt duża konkurencja, a dobrej pracy jest jak na lekarstwo. Z tego względu każdy kto poważnie myśli o swojej karierze zawodowej powinien również dość poważnie zastanowić się nad uczestnictwem we wszelkiego rodzaju kursach oraz szkoleniach. Zdobycie nowych umiejętności, dyplomów oraz certyfikatów pozwoli wyróżnić nasze CV na tle setki innych.

Podnoszeniem swoich kwalifikacji powinni być zainteresowani również Ci, którzy stałą pracę już posiadają. Uczestnictwo w kursach, szkoleniach pozwoli im podnieść swoje kwalifikacje i w razie utraty pracy zapewni im większe szanse na znalezienie nowego zajęcia. Szkolenia szczególnie te branżowe pozwolą również zapoznać się z nowościami jakie zostały poczynione w obrębie branży w, której działamy. Szkolenia i kursy to też dobry sposób by poszerzyć krąg swoich znajomych. Jeśli więc tylko pozwala nam na to czas warto podnosić swoje kwalifikacje.