20Obecnie, we wszystkich niemal szkołach podstawowych, a także przedszkolach wprowadza się lekcje angielskiego dla najmłodszych. Badania bowiem potwierdzają, iż dzieci, przy pomocy gier i zabaw bardzo szybko się uczą i zapamiętują słówka w innym języku. Ponadto języka obcego można uczyć się w inny sposób, gdyż coraz częściej powstają strony internetowe, które oferują internetowy kurs angielskiego dla dzieci. Maluchy przejawiają duże zainteresowanie jeżeli chodzi po poznawanie nowych słów, także w obcym języku.

Doskonałym sposobem na przyswojenie słówek są także bajki angielskie, jeżeli dzieci mają do takich dostęp. Pomaga to na słuchanie się z językiem oraz charakterystycznym akcentem. Jeżeli chodzi o naukę języka to jako jedno z głównych zagadnień przedstawiane są dni tygodnia po angielsku. Rozpoczynają one całą wiedzę, która będzie przedstawiana maluchom. Są to zagadnienie podstawowe, obok kolorów, miesięcy, zwierząt czy przyborów szkolnych. Wyżej wymienione tematy są podstawą programową, które dzieci w szkole podstawowej powinny już znać. Jeżeli chodzi o naukę w szkołach, dzieci najczęściej są w pewien sposób egzaminowane z poznawanego materiału, co sprawia, iż dzieci naprawdę opanowują przygotowany materiał.