• ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
        • 26 KWIETNIA - ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY
        • 22 .03.2019r.
          • WIELKI SUKCES ZAPAŚNICZEK W KARLINIE

Duży sukces odniesiony przez nasze zawodniczki w Karlinie. Wojowniczki zapaśniczej Slavii wywalczyły 6 medali w I Pucharze Polski kadetek i w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich. ZKS Slavia zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej kadetek. Złoty medal wywalczyła Kamila Kulwicka uczennica klasy III, która zdecydowanie pokonała w finale swoją przeciwniczkę 10-0 Srebrny medal zawisł na szyi Emilii Pisuli Uczennicy klasy I, która przez eliminacje do finału szła jak burza wygrywając wszystkie walki przez przewagę techniczną.Na najniższym stopniu podium stanęły: Martyna Skalec, Wiktoria Gregorczyk, Oliwia Oparczyk. Zawodniczka OSSM Ruda Śląska Weronika Kapinos będąca faworytką, zdominowała swoją kategorie wysoko pokonując wszystkie przeciwniczki Reszta ekipy wraca z cennym doświadczeniem i motywacją do dalszej pracy.Szczegółowe relacje wkrótce. Gratulujemy wszystkim u

• "PODZIEL SIĘ WODĄ"

Młodzież z Hoovera wraz we współpracy z PAH brała udział w projekcie pod tytułem „Studnia dla Południa”. Głównym celem projektu jest uwrażliwienie społeczności szkolnej na problemy ludzi z innych krańców świata. Akcja „Podziel się wodą” przede wszystkim zachęca do udziału w doświadczeniu „#15 litrów”. Na lekcjach wychowawczych uczniowie w sposób warsztatowy otrzymali podstawowe informacje dotyczące braku wody pitnej na świecie oraz pozyskali wiedzę jak w przemyślany sposób korzystać z wody w celu jej oszczędzania. Chętne klasy brały udział w doświadczeniu „#15 litrów” polegającym na przeżyciu całego dnia z użyciem wyłącznie 15 litrów wody. Najciekawsze momenty z tego dnia zostały uwiecznione na krótkich filmach.

• PAH z HOOVEREM

Na przełomie lutego i marca, dwójka uczniów naszej szkoły - Kamila Starzyńska i Damian Skolimowski (klasa 2B) oraz nauczyciel j. angielskiego - Robert Dłucik uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Toruniu przez Polską Akcję Humanitarną. Warsztaty były częścią projektu "Szkoła Humanitarna", w którym bierze udział ZSO nr 4. Podczas szkolenia, młodzież z różnych regionów Polski miała okazję dyskutować na temat problemów współczesnego świata, natomiast nauczyciele poznali proces "Design Thinking". Za nami trzy pracowite, ale owocne dni! Było super!!!

• Zimowy Poligon Szkoleniowy z Hoovera 2019

Młodzieź klas drugich jest już po poligonie zimowym. W tym czasie poznali podstawy techniki zjazdu na nartach, elementy survivalu zimowego oraz techniki alpinistyczne, jak poruszać się po śniegu za pomocą raków no i jak używać czekanów. Odwiedzili również siedzibę TOPR a wspinaczki na Czerwone Wierchy nie zapomną długo:)

• Maturzyści na lekcji muzealnej

Jak analizować sztukę powstałą po 1945 roku? Na to pytanie uzyskaliśmy odpowiedź podczas

warsztatów w Muzeum Śląskim w Katowicach. Po krótkim wykładzie uczniowie klasy maturalnej
            w kilkuosobowych grupach samodzielnie analizowali wybrane dzieła i prezentowali wyniki swojej pracy. Interpretacje były ciekawe, odważne, a nawet zaskakujące.

• Poniedziałek25.03.2019

• Projekt  PAH - Toruń
      • Zimowy Poligon Szkoleniowy z Hoovera 2019
      • Maturzyści na lekcji muzealnej