14 września klasy policyjne uczestniczyły w Dniu Otwartym jednostki prewencji śląskiej policji w Katowicach. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele pokazów służb mundurowych oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach warsztatowych.
Szczegóły tego wydarzenia pod galerią.

Na stoiskach tematycznych zaprezentowano sprzęt i uzbrojenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach, zaś Kompanie Prewencji oraz Wzmocnienia zaprezentowały sprzęt ochrony osobistej, pojazdy służbowe, miotacze wody, łodzie patrolowe i inne wyposażenie specjalistyczne. Obecne były także stanowiska Wydziału Ruchu Drogowego, Doboru i Szkolenia oraz Prewencji, a także Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nie zabrakło policyjnych psychologów oraz funkcjonariuszy odpowiedzialnych w garnizonie śląskim za szkolenia z pierwszej pomocy, którzy poprzez zabawę przekazywali najmłodszym istotną wiedzę z zakresu ratowania życia. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Służba Więzienna w Wojkowicach i Służba Graniczna z Raciborza zaprezentowały używane przez siebie pojazdy i wyposażenie, zaś Sekcja Konna z Chorzowa zaprezentowała się wraz ze swoimi wierzchowcami.

Swoje pokazy oraz stoiska przygotowali także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, Wojsko Polskie, Siły Specjalne Wojska Polskiego w osobie 6 Batalionu Powietrzno-Desantowego z Gliwic oraz funkcjonariusze ITD. Entuzjaści militariów mieli okazję dokładnie przyjrzeć się ciężkiemu sprzętowi wojskowemu, jak czołg T-55 i transporter opancerzony Rosomak, który zaprezentowano dzięki uprzejmości Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu i firmie Rosomak S.A. w Siemianowicach Śląskich. Zainteresowani mogli skorzystać z symulatorów zderzeń i jazdy motocyklem wystawionych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Katowic.

ini_set('pcre.backtrack_limit',1000000); ini_set('pcre.recursion_limit',1000000);